Hollister Co. - kilka ciekawostek o tej kultowej marce odzieżowej ze słonecznej Kalifornii
    Home    0Komentarz
Hollister Co. - kilka ciekawostek o tej kultowej marce odzieżowej ze słonecznej Kalifornii

Kilkanaście zdań o popularnej na całym Świecie, lecz w Polsce bardzo trudnej do zdobycia, kultowej amerykańskiej marce odzieżowej Hollister Co.

Historia marki Hollister Co zaczyna się w nowym millenium, 27 lipca 2000r została powołana do życia.
Właścicielem marki Hollister jest spokrewniona z nią renomowana firma Abercrombie&Fitch. Pierwszy sklep powstał w mieście Columbus w stanie Ohio.

Kojarząca się z linią sportów wodnych, konkretnie surfingowych marka Hollister nawiązuje w swoich kolekcjach oraz przekazach marketingowych do relaksującecgo stylu życia, klimatu słonecznej, plażowej Kalifornii. Historia Hollistera można opisać  jako „historię pasji, młodości i miłości do morza, przywołującą„ harmonię romansu, piękna i przygody ”.

Powstanie marki Hollister tak jak i starszego brata: Abercrombie jest liczna kontrowersji. Pierwszą i największą z nich jest … zmyślona historia powstania tej kultowej już marki.

W historii stworzonej przez dyrektora Abercormbie&Ftich Michaela Jeffriesa bohater opowieści Johna M. Hollistera, była taka, że ​​po ukończeniu renomowanego Uniwersytetu Yale odrzucił wygodne życie na nowojorskim Manhattanie, gdzie wyjechał do terenów dzisiejszych Holenderskich Indii Wschodnich. W 1917 roku podobno wiódł wiejskie życie, gdziee kupił pole i założył plantację kauczuku. Następnie zakochał się w miejscowej kobiecie o imieniu Meta. Para wiodła zwykłe, spokojne życie, doglądając swoich włości i romantycznie pływając razem niewielką łodzią po południowym Pacyfiku.W 1919 roku wrócili do Stanów Zjednoczonych i osiedlili się w Los Angeles gdzie na świat przyszedł ich syn o imieniu John Hollister Jr. W 1922 roku podobno otworzyli stoisko w Laguna Beach, w której sprzedawali towary, które nabyli na południowym Pacyfiku.

Syn pary, John Jr. zgodnie z opowieścią ostatecznie przejął biznes, wprowadzając do pierwszych sklepów odzież surfingową i inne ubrania dla plażowiczów.

W 2009 roku BBC poinformowało, że historia została wymyślona po sukcesie Hollistera w Wielkiej Brytanii, lecz koncern Abercrombie & Fitch nigdy nie wyjaśnił jej szczegółowo.


Marketing Hollister Co.

Grupą docelową miała być młodzież, jednak dobra jakość wykonywanych produktów, ciekawe wzornictwo i kolorystyka ubrań sprawiła że marka zyskała uznanie u klientów w każdej grupie wiekowej.

Projektanci HCO stawiają na swobodny, wyluzowany styl Kalifornii. Hollister na ogół zatrudnia na sprzedawców przystojnych ludzi, aby przyciągać klientów i pozycjonować markę jako bardziej ekskluzywną.

Kolory użyte w kolekcjach Abercrombie i Hollister to całe spectrum. Od białego, kremowego przez szarościbeże, brązy po odcienie niebieskiego (mid blue) od jasnych: turkusowych, po granaty (dark navy) i ciemne granaty (dark navy), także odcienie czerwonego (true red), od delikatnego różu, czy fioletu po bardzo popularny w palecie bordowy (burgundy) po klasyczny, zawsze na czasie czarny (black).

A&F zaprojektował sklepy HCO, aby powielić wygląd starych szałasów plażowych, mając projekt wewnętrzny i zewnętrzny oparty na tych chatkach.

 

Sklepy są podzielone na pół, jedna strona dla chłopców „Dudes”, a druga dla dziewcząt „Bettys”.

 

Począwszy od lata 2007 roku, A&F wydał około 10 milionów dolarów na instalację ekranów ledowych na których wyświetlane zostały materiały filmowe na żywo z Surf City w Huntington Beach w Kalifornii.

 

Flagowy sklep HCO został uruchomiony w maju 2009 roku. Szeroko zakrojona kampania marketingowa o nazwie „The Epic Hollister Store” Marka Hollister California ostatecznie otworzyła swój sklep flagowy w lipcu 2009 roku w Nowym Jorku.

 

A&F rozszerzył swoją działalność na Kanadę w połowie stycznia 2006 roku gdzie powstał sklep Hollister'a w Toronto.
W roku 2008 Hollister otworzył swoje pierwsze Salony poza Ameryką m.in. w Londynie oraz Southampton.

 

Obecnie sklepy Hollister są dostępne powszechnie na całym świecie. Sklepy znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Holandii RPA, Irlandii, Szwecji, Hongkongu, Francji, Belgii, Austrii, Chinach, Korei Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Ubrania Hollister oraz Abercrombie znajdziesz w naszym sklepie internetowym oraz w stolicy Podkarpacia Rzeszowie w dwóch Salonach: LUXED Marki Premium (Galeria Rzeszów) oraz LUXED Premium Outlet (Graffica Rzeszów).

Dodaj komentarz
731 204 827

Informacje, zamówienia i inne

10:00 - 19:30 poniedziałek - sobota

Kontakt

Adres korespondencyjny:

LUXED Marki Premium

Lisa Kuli 19, Graffica

35-025 Rzeszów

Tel. 731 204 827

biuro@markowespodnie.pl

Dostawa towaru

PRZESYŁKI WYSYŁAMY CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU


O GODZINIE 12:30

DARMOWA WYSYŁKA DO PACZKOMATU PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 300zł :)

http://luxed.pl/img/logo_firmy_kurierskie.jpg